Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Statistiky potvrzují, že řidiči bourají z hlouposti

Statistiky potvrzují, že řidiči bourají z hlouposti

Statistika dopravních nehod v Ústeckém kraji je vůči řidičům krutá. Z téměř devíti tisíc nehod od ledna do konce října k drtivé většině nehod došlo za dobré viditelnosti bez špatných povětrnostních vlivů.

Ilustrační foto
8. listopadu 2018 - 07:00

Čili řidiči jeli během dne v pohodě, a přesto policie eviduje v kraji 6253 nehod, při kterých zemřelo 19 lidí. Při zhoršení viditelnosti, tedy za svítání či při soumraku, policie vyšetřovala jenom 434 nehod bez úmrtí při nehodě. Teprve při zhoršení viditelnosti vlivem počasí došlo k 333 nehodám s 5 mrtvými.


V noci 857 nehod proběhlo pod veřejným osvětlením při dobrém počasí a došlo k 1 úmrtí. Na osvětlené noční vozovce za zhoršených klimatických podmínek způsobilo nehodu jenom 81 řidičů bez úmrtí. Statistika občas nabídne zajímavá čísla – např. 888 nehod. K těm došlo v noci na neosvětlené silnici, ale za běžných povětrnostních podmínek, bohužel přitom zemřelo 5 osob.

Když se v noci bouralo na neosvětlené silnici za zhoršený povětrnostních podmínek, došlo pouze k 91 nehodám. To dohromady ukazuje, že většina nehod nastala za dobré viditelnosti při slušném počasí. Je to pro řidiče velké varování.

Řidiči pod vlivem drog bourají především během dne
Zdrogovaných pachatelů nehod je zatím naštěstí málo. Podle předběžních policejních statistik letos od začátku roku do konce října došlo v Ústeckém kraji k více než 20 případům, kdy řidiči, který způsobili dopravní nehodu byli od vlivem drog. Je to prozatím malé číslo, na rozdíl od počtu nehod pod vlivem alkoholu. V rámci kraje nejvíce případů (5) policisté zjistili ráno mezi 8 a 10 hodinou a odpoledne mezi 16 a 18 hodinou evidují 6 případů.  


(lh,fr,usteckenovinky.cz,foto archiv)