Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Stany u nemocnice poskytnou čekajícím na odběry zázemí

Stany u nemocnice poskytnou čekajícím na odběry zázemí

Krokem ke zvýšení komfortu čekajících na odběry na vyšetření COVID 19 bylo postavení dvou stanů v blízkosti vchodu do odběrového místa litoměřické nemocnice v pavilonu A.

Ilustrační foto
23. října 2020 - 07:00

Ty zde vyrostly během úterního odpoledne a ve středu k nim přibyly další dva o něco větší stany, které minimálně do konce letošního roku pro nemocnici zajistí prostřednictvím společnosti Zahrada Čech s.r.o. Město Litoměřice.

"Na jaře a v letních měsících nebylo třeba díky příznivému počasí a menšímu počtu čekajících toto zázemí řešit. Stoupající počet testovaných a několik větrných a deštivých dní však vyvolalo potřebu vytvořit ve stávajících podmínkách odběrového místa čekajícím zázemí. Samozřejmě s apelem na dodržování všech vládních nařízeních proti šíření nákazy,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice, proč nemocnice k instalaci stanů přistoupila, a doplnil, že stany budou též vybaveny židlemi.

„Navíc spolupracující bezpečnostní služba či personál odběrového místa v pravidelných intervalech osoby čekající na odběry obchází a vyzývá rodiče s dětmi, těhotné ženy či osoby invalidní a nemocné k přednostnímu odběru,“ upřesnil ještě Lončák.

Odběrové místo pro PCR testy funguje v Nemocnici Litoměřice, a.s. od dubna 2020. Zatímco při zahájení jeho činnosti bylo realizováno několik desítek odběrů denně, nyní se počty odběrů denně blíží ke třem stům.  Pro odběry je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na internetových stránkách nemocnice. Registrovaní pacienti jsou k odběrům přijímáni každý pracovní den kdykoli během časového intervalu 8,00-12,00 hodin.

Nejhezčími místy Českého ráje provede Zlatá stezka

„Není proto vůbec třeba přijít hodinu před otevřením odběrového místa a vystavit se zbytečnému čekání. Naopak uvítáme, když se příchozí rozprostřou přes celé dopoledne. V souladu s tímto požadavkem a s cílem čekání co nejvíce zkrátit a zamezit tvoření front, již připravujeme nový registrační formulář, který toto zohlední,“ uzavřel Radek Lončák.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)