Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Společnost Kiswire otevřela továtnu v Žatci

Společnost Kiswire otevřela továtnu v Žatci

Ve čtvrtek byla v průmyslové zóně Triangle slavnostně otevřena výrobní hala jihokorejské společnosti Kiswire, kde najde v příštím roce uplatnění až 80 zaměstnanců ve výrobních i administrativních pozicích.

Ilustrační foto
7. září 2018 - 07:00

Společnost Kiswire je významným globálním výrobcem ocelových drátů a lan. V české továrně bude vyrábět patní lanka - vysokopevnostní ocelové bronzem pokovené dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro automobily. Kiswireje bude dodávat nejvýznamnějším výrobcům pneumatik napříč Evropou, mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin, Pirelli, a další renomované značky.

Přestřižení pásky

“Těší nás, že se nám projekt podařilo zrealizovat v relativně krátkém časea za profesionální podpory všech zúčastněných subjektů v čele s Ústeckým krajem, městem Žatec, dalšími přilehlými municipalitami a příslušnými úřady.Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017. Základní tým máme sestavený a na začátku příštího roku začneme nabírat operátory výroby do směnného provozu.” uvedl Václav Skála, jednatelKiswireCord Czech s.r.o.

Prohlídka továrny

„Jsem velmi rád, že se společnost KiswireCord Czech rozhodla právě pro Ústecký kraj. Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán. Jde o další významnou společnost v naší průmyslové zóně,“ sdělil při dnešním setkání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Pro Ústeckenovinky.cz Naděžda Šeráková, Ogilvy Public Relations, s.r.o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ogilvy Public Relations)