Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Soutěž ve vyprošťování zraněných osob se uskutečnila v Chomutově

Soutěž ve vyprošťování zraněných osob se uskutečnila v Chomutově

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje uspořádal ve středu 15.5.2019 krajské kolo soutěže HZS Ústeckého kraje a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování zraněných osob u dopravních nehod.

Ilustrační foto z akce
19. května 2019 - 07:00

Soutěžilo se na náměstí 1. máje v Chomutově. Soutěž se uskutečnila ve dvou kategoriích, profesionální a dobrovolní hasiči. V kategorii profesionální hasiči se soutěže zúčastnila družstva územních odborů HZS Ústeckého kraje a pozvané soutěžní družstvo HaZZ Nitranského kraje - Slovensko.

Vyprošťování z vozidla

V kategorii profesionálních hasičů zvítězilo družstvo Územního odboru Most, druzí byli slovenští příslušníci z Topolčan a na třetím místě skončilo družstvo Územního odboru Žatec. V kategorii dobrovolných hasičů zvítězilo družstvo JSDHO Rumburk před JSDHO Kadaň a třetí byli hasiči z JSDHO Klášterec nad Ohří.

Vyprošťování z vozidla

Soutěžní družstvo Územního odboru Most bylo nominováno na 25. ročník Memoriálu JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování u dopravních nehod, který se uskuteční dne 26. 09. 2019 v Praze.

V kategorii dobrovolní hasiči se zúčastnila přihlášená soutěžní družstva jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, předurčených pro zásahy u dopravních nehod, z Ústeckého kraje. Družstvo JSDHO Rumburk bylo nominováno na V. Mistrovství JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod. Úkolem soutěžního družstva bylo bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla za použití požární techniky a věcných prostředků požárníochrany a nářadí používaného v jednotkách požární ochrany a za použití taktických a odborných postupů dle platných předpisů.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)