Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Soutěž EY Podnikatel roku 2017 Ústeckého kraje zná vítěze

Soutěž EY Podnikatel roku 2017 Ústeckého kraje zná vítěze

Společnost EY za podpory hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka, vyhlásila na konci ledna vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2017 Ústeckého kraje

Ilustrační foto
5. února 2018 - 07:00

Stal se jím Martin Hausenblas, majitel společnosti ADLER International, a.s., jedním z nejrychleji se rozvíjejících výrobců a dovozců reklamního textilu a zároveň zakladatel společnosti Liftago, populární aplikace na objednání taxi v několika městech v České republice i v zahraničí.


Radní Zdeněk Matouš předává trofej Martinu Hausenblasovi

„Každý, kdo se vydal na dráhu samostatného podnikání, musí mít určité vlastnosti a předpoklady, pokud má být úspěšný. Dobrý podnikatelský záměr, pracovitost, schopnost rozhodování, píle a vytrvalost jsou základními předpoklady pro úspěch. Již třetím rokem nabízíme dotace pro začínající podnikatele. Uvědomujeme si, jak těžké je sehnat finance do začátku podnikání,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.


„Podnikání je velká odpovědnost. Odpovědnost vůči zaměstnancům firmy, odpovědnost vůči klientům, obchodním partnerům a vůči okolí. Proto Ústecký kraj pravidelně vyhlašuje Cenu za společenskou odpovědnost firem, institucí i veřejnoprávních subjektů. Aktivity firem dnešního oceněného podnikatele roku 2017 by v soutěži o společenskou odpovědnost jistě obstály,“ řekl při předávání trofeje radní Ústeckého kraje Zdeněk Matouš.

Porota soutěže EY Podnikatel roku vybírá vítěze dle mezinárodně platných hodnotících kritérií, mezi něž patří i společenská prospěšnost a podpora regionu, v němž podnikatel působí. Podle slov Martina Hausenblase bije jeho srdce pro Ústecký kraj a intenzivně pracuje na tom, aby se Ústí nad Labem stalo centrem čistých technologií, Silicon Valley České republiky.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)