Svátek má: Miroslava

Regiony

Velikost textu:

Soubor opatření v souvislosti s koronavirem v Děčíně

Soubor opatření v souvislosti s koronavirem v Děčíně

Město Děčín postupně přijímá opatření v souvislosti s koronavirem. V pohotovosti je jak krizový štáb, tak i rada města, spolupráce probíhá napříč různými organizacemi.

Ilustrační foto
18. března 2020 - 07:00

Zajištění nákupů pro děčínské seniory nad 65 let
Nákup a donášku potravin seniorům, kteří nemají blízké osoby zajišťující pro ně tuto pomoc, poskytuje v současné době ve městě několik organizací. Dovoz základních potravin je zdarma, za nákup senior zaplatí při jeho převzetí.

Oblastní spolek Českého červeného kříže
Objednání nákupu je možné na telefonních číslech: 412 511 634 nebo 608 870 260 – paní Cachová.
Rozvoz se provádí v pondělí a čtvrtek, v případě většího zájmu bude možné domluvit se i na jiné dny. Základní potraviny se nakupují v nákupním centru Kaufland. Nákup si senior převezme a dle ceny nákupu na doložené účtence zaplatí dobrovolníkovi penězi – hotově.

Centrum sociálních služeb
Objednání nákupu je možné na telefonním čísle: 770 105 973.
Rozvoz potravin se provádí denně v době od 7 do 15,30 hodin. Jednotlivý nákup je limitován maximální odhadovanou částkou 500 korun.  

Dobrovolnické centrum Slunečnice
Centrum přijímá objednávky na rozvoz potravin a rovněž se zde mohou hlásit zájemci z řad dobrovolníků, například středoškoláci. Kontaktní osoba je Doubravka Dostálová, koordinátorka Dobrovolnického centra Slunečnice, z.s., telefon: 739 355 705, e-mail: .zc.manzes@ecincenulsivtcinlovorbod

Děčín nakoupí jednorázové obaly
Obědy pro veřejnost vaří v současné době v Děčíně jídelny Sládkova, Jungmanova a na Kamenické ulici. Rada města v pondělí odpoledne odsouhlasila nákup jednorázových obalů pro vydávání těchto obědů.  Lidé (převážně senioři), kteří si chodí do těchto jídelen pro obědy, si dosud nosili vlastní jídlonosiče, to nyní není možné. Oběd budou dostávat v jednorázovém obalu.

Nabídka Restaurace Tropical Jílové – příprava a rozvoz vařených jídel
Restaurace Tropical je připravená zajistit rozvoz (ZDARMA) a přípravu vařených jídel dle nabídky (CENÍKU) pro seniory a další zdravotně postižené osoby. V případě zájmu o dovoz mohou lidé posílat objednávky na telefonní číslo 603 229 092.Zajištění péče o děti od 3 do 10 let
Na základě nařízení vlády jsou v Děčíně určené školy, které zajistí péči o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž rodiče jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil a zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení. Město navíc tuto službu nabízí i rodičům, kdy oba docházejí do zaměstnaní a nemají možnost zajištění hlídání malých dětí jinou formou.

Školská zařízení zajišťující zmíněnou péči o děti:
Mateřské školy: pro děti od 3 do 6 let

Riegrova, Liliová, Klostermannova a Školní
Školky jsou otevřeny od 6,30 do 16 hodin. Je nutné, aby se rodiče domluvili s řediteli svých MŠ, do kterého zařízení děti mohou přivést.

Základní školy: pro děti školou povinné od 7 do 10 let
Základní škola Komenského náměstí
Rodiče, kteří splňují výše uvedené podmínky, musí kontaktovat ředitelku ZŠ Komenského na telefonním čísle 775 861 995 nebo na e-mailu: .zc.nemokcdsz@aloks Získají zde podrobné informace k zajištění péče a co je třeba ze strany rodičů doložit.
Péče o děti je zajištěna ve skupinách maximálně po 15 dětech.

Do autobusů s ochranou úst
Dopravní podnik města Děčína také zavádí řadu opatření. Některé platí již několik dní, v úterý vydalo vedení DP výzvu, aby lidé cestovali MAD pouze s rouškami, či jiným zakrytím úst a nosu.

Soubor opatření Dopravního podniku:  
1, používejte roušky, šátky či jakékoliv jiné zakrytí úst a nosu při cestování v autobusech a při čekání na zastávkách.
2, využívejte městskou autobusovou dopravu v Děčíně maximálně racionálně a v omezené míře.
3, dodržujte veškerá doporučení a nařízení vydaná dopravcem. V Děčíně se do autobusů až do odvolání nenastupuje předními dveřmi; řidič cestující neodbavuje, je v ochranné zóně. Nastupuje a vystupuje se prostředními a zadními dveřmi.
4, autobusy v Děčíně jsou denně dezinfikovány, začíná se navíc provádět i dezinfekce generátory ozónu, na všech konečných zastávkách jsou pak autobusy pravidelně větrány.
5, byl zrušen předprodej jízdenek v Uhelné ulici.
6, byla posílena infolinka 412 709 550 a 412 709 555


Kostel sv.Martina ve Vyšehořovicích je součástí rozsáhlého areálu

Omezení úředních hodin děčínské magistrátu
Úřední hodiny magistrátu jsou až do odvolání stanoveny na pondělí od 8 do 11 hodin a středu od 14 do 17 hodin. Mimo tyto úřední hodiny je vstup povolený pouze po předchozí domluvě. Podatelna bude přístupná v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek vždy od 8 do 11 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto Magistrát města Děčín)