Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Sociální automobil získali v Tuchlově

Sociální automobil získali v Tuchlově

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci Dětského domova Tuchlov.

Nové vozidlo
11. prosince 2019 - 07:00

Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 5. prosince 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a zajištění běžného chodu domova.

Dětský domov v Tuchlově, který zabezpečuje dvaatřicet dětí, obdržel nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Dětský domov Tuchlov získal v celkovém pořadí již 814. automobil.


„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu zařízení pečujících děti není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.


Na financování vozidla se podílelo asi 30 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Pro Usteckenovinky.cz Šárka Nosková, EPIC Public relations s.r.o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto EPIC)