Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Sobota v Peruci patřila dožínkovým slavnostem

Sobota v Peruci patřila dožínkovým slavnostem

Dožínkové věnce, tradiční kroje, regionální výrobky a mnoho dalšího nechybělo na jedenáctých Krajských dožínkách, které jsou každoročním svátkem všech zemědělců a připomínkou důležitosti půdy pro člověka.

Ilustrační foto z akce
10. září 2018 - 07:00

Dožínkové veselí odstartovalo před polednem tradičním průvodem. Oslavit konec žní dorazil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou, radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová, náměstek hejtmana Stanislav Rybák, starostové okolních obcí i představitelé organizátorů a sponzorů.  

Foto z akce

„Stejně jako v letech předchozích, ani dnes jsem si nenechal tradiční dožínky ujít. Právě prostřednictvím této akce si všichni můžeme příjemným způsobem připomenout důležitost zemědělství a poděkovat zemědělcům za jejich náročnou práci. Obzvlášť letos, kdy bojovali s minimem srážek a horkým počasím. Dále nesmíme zapomínat, že Ústecký kraj není jen krajem průmyslovým, ale významnou a nezastupitelnou roli v hospodářství kraje má právě i zemědělství,“ řekl při zahájení hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Foto z akce

„Chtěla bych poděkovat občanům Peruci i panu starostovi, že se už více jak jedno desetiletí věnují dožínkám, které jsou už třetím rokem součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje, a vytvářejí zde příjemnou atmosféru,“ dodala radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová.


Bohatý program, kterým provázel moderátor Petr Vojnar, probíhal kromě hlavní scény také v zámeckém parku a na fotbalovém hřišti. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si zemědělskou techniku jak tu historickou, tak i tu moderní a ochutnat regionální potraviny přímo od pěstitelů a výrobců. O zábavu se postaral Zdeněk Izer se svojí show, Václav Upír Krejčí, Ivan Mládek a další interpreti.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)