Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Slonice kontrolovaly výherce projektu „Jeden kraj – tři různé zoo“

Slonice kontrolovaly výherce projektu „Jeden kraj – tři různé zoo“

Ve čtvrtek 9. března 2017 se v ústecké zoologické zahradě uskutečnilo slavnostní předání cen výhercům loňského ročníku společného projektu Ústeckého kraje a tří zoologických zahrad, které se na jeho území nacházejí. 

Ilustrační foto z akce
13.březen 2017 - 07:00

„Projekt Jeden kraj – tři různé zoo probíhal v loňském roce od června do října a navštívit všechny tři zoo se podařilo celkem 176 účastníkům. Tím se zařadili do slosování o hlavní cenu – vyhlídkový let z letiště v Roudnici nad Labem,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


„Losování proběhlo při ukončení a zhodnocení v listopadu 2016 na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje. Tři výherci z Děčína, Lenešic a Ústí nad Labem byli nyní pozváni do naší zoo k předání cen. Zoovláček převezl všechny účastníky do horní části zoo k výběhu slonů, kde všichni výherci obdrželi hodnotné dárky, které jim předali zástupci Krajského úřadu v čele s radním p. Matoušem, ředitelka Zoo Děčín Kateřina Majerová a ředitelka Podkrušnohorského parku Chomutov Iveta Rabasová. Celé akci přihlížely i naše slonice, Kala a Delhi, které s povděkem přivítaly i následnou návštěvu ve svém výběhu včetně krmení speciálními nízkokalorickými kuličkami,“ vysvětluje Věra Vrabcová.

Projekt Jeden kraj – tři různé zoo, pokračuje i v letošním roce. Návštěvníci budou mít od 1. dubna možnost zakoupit si za zvýhodněnou cenu společnou vstupenku a během letní sezóny navštívit všechny tři turisticky oblíbené objekty. Tím, že každá zoo má jiný charakter, chová jiná zvířata a má jinou nabídku aktivit, bude návštěva specifická a jedinečná. Navíc, co se týče vzdálenosti, jsou pro obyvatele Ústeckého kraje všechny tři zoo dobře dostupné, takže tento tip na výlet lze pohodlně využít.

„Výhodou společné vstupenky je její cena, která je o desítky korun levnější než běžné vstupné. Nabídka je omezená a v oběhu je jen 1000 kusů, které si návštěvníci nemohou zakoupit jinde než v pokladnách příslušných zoologických zahrad. Při nákupu a návštěvě každé zoo získá majitel dárek v podobě magnetky. Její motiv (v případě naší zoo je to zoborožec vrásčitý) je v každé zoo jiný, ale grafické provedení je stejné, takže vlastně půjde o originální sérii. Společná vstupenka má zároveň podobu pohlednice, kterou lze pak poslat poštou. Kromě toho při návštěvě každé zoo získá příchozí na vstupenku razítko, a pokud se mu podaří navštívit všechny tři zahrady do 31. října 2017, bude zařazen do slosování o ceny. Hlavní výhrou bude víkendový pobyt v lázních Teplice,“ obšírně popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Univerzitní knihovna slaví březen – měsíc čtenářů


Celou kampaň opět podpoří Ústecký kraj na svém turistickém portále Brána do Čech. Logo projektu, který propaguje čtyři destinační regiony kraje, se bude objevovat na všech materiálech i na vstupenkách.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Věra Vrabcová, Zoo Ústí nad Labem.

(lh,ústeckenovinky.cz,foto Zoo)