Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Skoro milion lidí v kraji přijde 30.ledna o televizní vysílání

Skoro milion lidí v kraji přijde 30.ledna o televizní vysílání

Zhruba 820 tisíc diváků v Ústeckém kraji se musí od 30.ledna 2020 připravit na významnou změnu v televizním vysílání.Odmlčí se vysílače Buková a Jedlová hora, které šíří pozemní signál ve formátu DVB-T.

Mluvčí O2 TV Lucie Jungmannová
25. ledna 2020 - 07:00

Nové vysílání přejde na formát DVB-T2. Lidé tak nebudou moci přijímat signál pomocí staršího vybavení a musí si zakoupit buď nový televizor, set-top box nebo například internetovou televizi. Ústecko bude po Praze, středních Čechách a Královéhradecku čtvrtým regionem v Česku, kde ke změně vysílacího formátu dojde.

Lidé řeší změnu vysílání na poslední chvíli
„Přechod zákazníků na novou platformu vÚsteckém kraji do určité míry kopíruje vývoj v předchozích vlnách, kdy lidé řešili přechod na DVB-T2 na poslední chvíli a pořízení internetové televize bylo častým řešením. Týdně jsme evidovali tisíce nových aktivací. Předpokládáme, že největší zájem diváků bude v Ústeckém kraji kulminovat týden až dva týdny před ukončením vysílání, podobně jako tomu bylo v prvních regionech.Naše kapacity prošly zatěžkávacím testem už v listopadu, kdy přecházely na nový vysílací formát dva kraje zároveň. Hladký přechod tak očekáváme i u dalších vln,“ říká tisková mluvčí O2 TV Lucie Jungmannová. Zároveň lidem přidává několik doporučení, jak ke změně přistupovat.


Jak se připravit na novou podobu televizního vysílání
„Lidem, kteří si pořídí internetovou televizi, odpadnou starosti spojené s pořizováním nového televizoru, ne všechny starší typy si se změnou poradí. Od listopadu navíc základní variantu O2 TV Modrou přidáme zdarma jako automatickou součást internetu na doma, lidé tak výrazně ušetří. Nemusí řešit ani koupi přídavných set-top boxů, které byly v první vlně přechodu nedostatkovým zbožím, ani čekat na technika, který v bytových domech přenastaví společnou anténu. Naopak, během několikadnů od objednání mohou mít lidé novou internetovou televizi spuštěnou. Získají možnost sledovat až 53 stanic, včetně filmových kanálů HBO a sportovních utkání, na jejichž vysílání máme exkluzivní práva. Vedle kompletní Ligy mistrů UEFA, 1. české fotbalové ligy nebo hokejové extraligy jsme přidali stovky přímých přenosů z nejprestižnější fotbalové ligy světa - anglické PremierLeague,“ uzavírá mluvčí O2 TV Lucie Jungmannová.

Pro Ústeckenovinky.cz Jan Hrbek, Botticelli spol. s.r.o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Jan Hrbek)