Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Skalní masiv nad Teplickou ulicí v Děčíně se částečně uvolnil

Skalní masiv nad Teplickou ulicí v Děčíně se částečně uvolnil

Dlouhodobě monitorovaný masiv nad Teplickou ulicí se vlivem povětrnostních podmínek uvolnil. Primátorka města svolala krizový štáb, který řešil vzniklou situaci. Obyvatelé žijící pod skálou budou muset být evakuováni.

Ilustrační foto
10. února 2018 - 07:00

Uvolněný objekt je velký cca 700 tun a je tedy nutné ho neprodleně odstranit.


Ilustrační foto

„Svolala jsem krizový štáb, abychom likvidaci skalního masivu co nejrychleji zorganizovali.  Město je na takové situace připraveno, má k dispozici projektovou dokumentaci k odstranění uvolněného masivu jeho snesením,“ řekla Marie Blažková, primátorka města.


Ilustrační foto

Odstraňování části masivu bude probíhat postupným odlupováním masivu a jeho odvozem. Přesný způsob odstraňování nyní řeší odborníci ze sanační firmy a magistrátu. Ohrožená oblast pod skalním masivem se týká jednoho činžovního domu a jednoho rodinného domu. Místo bude označeno páskou i na horní části masivu, tedy v místě za paloukem na Pastýřské stěně. Práce na odstranění budou probíhat cca 14 dní. Začít by se mělo ještě dnes.


Ilustrační foto

Lidé žijící v dotčených domech budou muset být ihned evakuováni. Doba jejich evakuace bude závislá na rychlosti sanačních prací. Podle odborníků nebude jejich pobyt mimo dům nutný po celou dobu odstraňování masivu. Domy bude hlídat jak městská tak státní policie.  Předpokládané náklady na zabezpečení jsou 1 mil. korun.

Z Tušimic do Pchojngčchangu. Hasič Luboš Jíra komentuje zimní olympiádu

Pro Ústeckenovinky.cz Markéta Lakomá, tisková mluvčí, Magistrát města Děčín.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Magistrát města Děčín)