Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Silný vítr zaměstnával hasiče

Silný vítr zaměstnával hasiče

Od 15 do 20 hodin dne 11.května  2020 vyjely hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 42 nahlášeným událostem, kdy spadly stromy nebo větve na komunikace.

Ilustrační foto
13. května 2020 - 07:00

V okresu Teplice odstraňovali hasiči spadlé stromy na 18 místech. V okolí Krupky, Oseka, Novosedlic, Proboštova, Modlan, Sobědruh. V Sobědruhách shrnul vítr část plechové střechy na rodinném domu. Ve Vrchoslavi utrhl vítr plechy na střeše.  V okresu Ústí nad Labem odstraňovali hasiči stromy na 7 místech, ze silnic u Chlumce, Telnice, Homole u Panny, Božtěšic a v Čajkovského ulici v Ústí nad Labem.

V Liboňově odstranili strom z telefonního vedení.   V okresu Chomutov to bylo 5 zásahů u obcí Jirkov, Vysoká pec a v Chomutově. V okresu Děčín to byly zásahy na dvou místech, u Modré a u Kerhartic.


K šesti událostem vyjeli hasiči v okresu Litoměřice. Stromy a větve spadly na vozovku u obcí Těchobuzice, Velemín, Řepčice, Litoměřice – Předměstí, Mšené Lázně. V okresu Louny odstranili hasiči strom z vozovky u Solopysk. V okresu Most odstranili hasiči spadlé stromy na 4 místech u Litvínova.   

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)