Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Sezona 2020 v Račicích pokračuje Mistrovstvím ČR ve veslování

Sezona 2020 v Račicích pokračuje Mistrovstvím ČR ve veslování

Mimořádně bohatá závodní sezona na kanálu Labe arény Ústeckého kraje v Račicích pokračuje Mistrovstvím České republiky ve veslování 2020 v kategoriích žáci a senioři.

Ilustrační foto z akce
27. září 2020 - 07:00

Závodit se bude následující tři dny (26. až 28. září).Startovní listina je velmi početná, své síly poměří 650 žáků a téměř 200 seniorů. Ukončení závodní sezony na kanálu v Račicích proběhne následující víkend (2. až 4. října), kdy budou na dalším domácím veslařském šampionátu soutěžit dorostenci a junioři.

„Letošní Mistrovství České republiky 2020 v Račicích je bohužel poznamenané současnou koronavirovou situací. Z preventivních důvodů jsem reprezentantům týmu seniorů A, kteří budou startovat na Mistrovství Evropy v Poznani, doporučil, aby vynechali účast na domácím šampionátu. Přesto je skvělé, že se české mistrovství uskuteční a zejména pro žákovské a dorostenecké kategorie to bude vrchol závodní sezony,“ uvedl Jakub Makovička, ústřední trenér Českého veslařského svazu.


„Věřím, že i přes preventivní absenci české veslařské špičky bude domácí veslařský šampionát skvělou tečkou za skvělou závodní sezonou, kterou se nám letos podařilo v Labe aréně Ústeckého kraje zorganizovat. Udělali jsme vše proto, aby i poslední dva velké závody letošního roku na račickém kanálu proběhly profesionálně a bezpečně,“ doplnil Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pro Ústeckenovinky.cz Milan Vodička, Labe aréna, z.s.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Milan Vodička)