Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Setkání krajských a saských zdravotnických záchranářů

Setkání krajských a saských zdravotnických záchranářů

V úterý 28. listopadu uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace Ústeckého kraje, pod záštitou náměstka hejtmana Stanislava Rybáka workshop. 

Ilustrační foto
1. prosince 2017 - 07:00

Workshop proběhl na téma: Organizace a kompetence zdravotnické záchranné služby v České republice a v Německu (Sasku)/Organisation und Kompetenzen des Rettungsdienstes in Tschechien und in Deutschland (Sachsen).

V úvodu promluvil náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

„Jsou to přesně dva roky, co byla v Karlových Varech podepsána smlouva o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb mezi Karlovarským, Libereckým i naším Ústeckým krajem a Saskem. Jsem rád, že se tato spolupráce postupnými kroky naplňuje a chtěl bych vám všem poděkovat za vaši práci,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana Stanislav Rybák.  

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl.

Konference se uskutečnila v rámci probíhajícího projektu „Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ podpořeného ze zdrojů Evropské unie. Hlavním cílem projektu je zlepšení spolupráce zdravotnických záchranných služeb v ČR a Sasku a tím zajištění řádově vyšší kvality a efektivity poskytování veřejných zdravotnických služeb díky znalosti a nastavení jednotných procesů a postupů, lepší komunikaci a jazykové vybavenosti, integraci a využití společných prostředků.

„Cílem workshopu bylo seznámit účastníky s probíhající přeshraniční spoluprací zdravotnických záchranných služeb Ústeckého kraje a Saska," uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí krajské záchranné služby. „Jedno z prezentovaných témat workshopu je problematika rozdílných kompetencí zdravotnických záchranářů při poskytování přednemocniční neodkladné péče na obou stranách hranice," upřesnil vedoucí manažer projektu Martin Repko.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)