Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Šestý nejlepší evropský kulturista je student ústecké univerzity

Šestý nejlepší evropský kulturista je student ústecké univerzity

Student katedry tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty UJEP Michael Kučera se stal 6. nejlepším mužem v Evropě v kulturistice federace Nabba/WFF.

Soutěž v kategorii WFF Athletic
13. července 2017 - 07:00

Michael Kučera svou zálibu ve sportech umocňuje profesionálním soutěžením v kulturistice. Tato oblast mu byla v letošním roce velmi slibně nakloněna. Začalo to na pražském Mistrovství ČR v kulturistice federace Nabba/WFF, kde po dlouhém a náročném dni vybojoval 1. místo a stal se mistrem České republiky.


Michael Kučera

Díky tomuto úspěchu vycestoval do zahraničí, aby se zúčastnil mistrovství Evropy pořádaného v Litvě. Dvanáctihodinovou cestu do litevského Kaunasu absolvoval Michael autem přes Polsko spolu se svým otcem a kamarádem. Po vyčerpávající jízdě dorazili na místo nad ránem v den konání soutěže. Mnoho času na regeneraci neměl.

„Soutěžil jsem v kategorii WFF Athletic. Přesto, že jsem poctivě protáhl všechny svaly, chytla mě těsně před vstupem na pódium křeč do tricepsu. Během soutěže postupně přecházela tělem, takže při porovnávání v základních čtvrtobratech a povinných pózách jsem vážně trpěl. Řekl jsem si ale, že když už jsem se dostal sem, tak to nevzdám,“ popisuje svůj boj o evropský titul Michael.


Nakonec v silné evropské konkurenci početné kategorie WFF Athletic obsadil vynikající 6. místo.

„Byl jsem trochu zklamaný, protože vím, že na 3. místo jsem určitě měl, a neudělat chybu s nátěrem, mohlo to tam padnout. I tak to pro mne byla obrovská zkušenost a zároveň motivace do příští sezóny,“ hodnotí svůj výsledek  Michael, který se již nyní připravuje na další závody.

Pro Ústeckénovinky.cz Mgr. Jana Šiková, tisková mluvčí UJEP.

(lh,usteckenovinky.cz,foto UJEP)