Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Senioři slavnostně zakončili zimní semestr

Senioři slavnostně zakončili zimní semestr

Litoměřičtí senioři mají stále chuť se vzdělávat. Své nadšení ze studia dokázali úspěšným zakončením zimního semestru univerzity třetího věku při škole EKONOM.

Ilustrační foto z akce
1. února 2019 - 07:00

Pamětní listy a květiny převzali z rukou zástupců města místostarosty Lukase Wünsche a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice Renáty Jurkové a zástupců školy v čele s ředitelem Miroslavem Pokorným na litoměřické radnici.

Foto z akce

„Vaše touha po nových informacích mě velmi těší,“ pronesl během slavnostního ceremoniálu Lukas Wünsch. Zimní semestr ukončilo všech 24 studentů-seniorů ve věku od 63 do 85 let. K hlavnímu kurzu „České dějiny a jejich souvislosti II“ si studenti mohli také zvolit doplňkový „Včelařský kurz“. „Svým přístupem ke stálému vzdělávání jste vzorem a inspirací pro všechny generace,“ poděkovala seniorům Olga Maťáková z litoměřické VOŠ, OA, SOŠ a ZŠ EKONOM, která studium univerzity třetího věku zajišťuje pod Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

Příští semestr pro studenty připravují „Klenoty barokního sochařství českých zemí“ a doplňkový kurz „Pěstování a využití jedlých a léčivých hub“.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)