Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Rychlé jarní Labe ve Štětí doneslo české veslaře k titulům

Rychlé jarní Labe ve Štětí doneslo české veslaře k titulům

Poprvé se jel domácí šampionát veslařů na dlouhé šestikilometrové trati na Labi ve Štětí s epicentrem ve zdejší loděnici Labe arény. Za ideálního jarního počasí závodilo na pět stovek veslařů na téměř čtyřech stovkách lodí.

Ilustrační foto
9. dubna 2019 - 07:00

Přijeli je povzbudit předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, sám bývalý reprezentační veslař, ale i Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje. Nechyběla řada osobností českého veslování v čele s předsedou svazu Dušanem Macháčkem v pruhovaném olympijském sáčku, nebo bývalým olympionikem, později trenérem Zdeňkem Peckou a dalšími. Jelo se o 13 sad mistrovských medailí v kategoriích dorostenců, juniorů, elity i lehkých vah.

Ondřej Synek ve Štětí závodil poprvé

„Tímto závodem se potvrdilo, že Labe aréna ve Štětí je v plném provozu a stala se integrální součástí Národního olympijského centra vodních sportů,“ hodnotil spokojeně Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje a NOC VS.

„Jsme hrdí na to, že náš kraj má centrum špičkového veslování, tohoto tradičního a respektovaného olympijského sportu,“ doplnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd, který také předával ceny vítězům.

Svoji dominanci potvrdily i největší tuzemské hvězdy, vítězové světové poháru Lukáš Helešic-Jakub Podrazil, mistr světa Ondřej Synek i olympijská vítězka Mirka Topinková-Knapková. I když každý z nich je v úvodu sezony v jiné fázi přípravy.

„V loděnici ve Štětí jsme měli perfektní podmínky. Voda byla ještě hodně rychlá, ale ne tak jako před deseti dny, kdy by se asi jet nedalo,“ ocenil reprezentační šéftrenér Simon Cox. Synek ve Štětí závodil poprvé, i když jako dítě na Labi vesloval. Po šestiměsíční pauze sedí v lodi teprve třetí týden, dva týdny strávil na soustředění v Itálii. „Dělám to tak, abych si vyčistil hlavu a zase se těšil na vodu. Jezdím na běžkách, k tomu posilovna, trenažér. Ale cítím se už dobře, byl to dobrý test vytrvalosti. Teď se začnu soustředit na dva kilometry,“ říkal.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,ústeckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)