Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Rumburk se pyšní opraveným letním stadionem

Rumburk se pyšní opraveným letním stadionem

Po devíti měsících oprav rumburského sportovního stadionu se zde v pondělí 12. června konalo jeho slavnostní otevření, kterého se zúčastnila kromě stovek dětí také místní rodačka a účastnice olympiády v Riu, chodkyně Anežka Drahotová.

Stadion v Rumburku
16.červen 2017 - 07:00

Pozvání přijala také držitelka 40 let starého halového rekordu ve vrhu koulí Helena Fibingerová. Ta obdivovala společně s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a starostou Rumburku Jaroslavem Sykáčkem zrekonstruovaný areál.


„Přeji všem malým i velkým sportovcům, aby tento nádherný letní stadion využili co nejvíce, a třeba na tomto ovále zanedlouho vyroste další sportovní naděje, jakou kdysi byla Anežka Drahotová,“ připomněl při přestřihávání pásky hejtman Bubeníček.


Slavnostně přestřihl pásku starosta Rumburku Jaroslav Sykáček (druhý zleva), Helena Fibingerová, Antonín Koutný, Anežka Drahotová a Oldřich Bubeníček.

Sportovci na stadionu najdou nejen moderní běžeckou dráhu, ale i sektory pro vrh koulí, kladivem nebo skokanské disciplíny. Po celý den se zde v rámci projektu Atletika pro děti konaly závody mateřských a základních škol v různých disciplínách. Naopak nejstarším sportovcem na dráze byl osmdesátiletý Antonín Koutný, jenž dostal od hejtmana a starosty věcné dary.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)