Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Roztančený srpen v Klášterci nad Ohří

Roztančený srpen v Klášterci nad Ohří

Druhá polovina srpna bude již tradičně patřit tanečnímu festivalu současného tance SIRAEX 2017, který se přehoupl do druhé desítky svého konání. 

Zámek v Klášterci nad Ohří
12.červenec 2017 - 07:00

Vždy šlo o festival zaměřený na profesionální scénický tanec, průřez toho, kam se umělecká forma tance posouvá na dnešních jevištích. Součástí byly, a stále jsou, taneční workshopy pro poloprofesionální tanečníky a pedagogy. Festivalové večery se v průběhu několika let zkrátily z pěti na tři, přesto přinesou zajímavý pohled na dění ve světě uměleckého tance. Nový a dosti velký prostor otevřel festival pro dětského tanečníka s názvem DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA – LÉTO 2017. Cílem je ukázat divákovy, jak krásný, zajímavý, citlivý a velmi tvořivý dokáže být svět dětského „scénického“ tance.


Ilustrační foto

19. srpna přijďte podpořit nejen klášterecké děti do krásného prostředí zámeckého parku od 15:30, ale také vybrané nejlepší dětské soubory z ČR. Také oni zde budou po celý týden pracovat s profesionálními lektorkami vyučující na konzervatoři a kromě svých vlastních choreografií předvedou i výstupy z těchto dílen.

Organizátoři srdečně zvou na všechny večery a roztančenou sobotu od 17. do 19. srpna na nádvoří zámku. Hlavním hostem bude bezesporu Baletní soubor Národního divadla Brno (19. 8.) a o zahraniční zastoupení se postará Martina Hajdyla Lacová, nominovaná na Cenu Thálie 2016, se Stanem Dobákem ze Slovenska.

Organizátorem ojedinělé letní taneční akce v Ústeckém kraji a v ČR, tohoto festivalu, je Základní umělecká škola Klášterec nad Ohří za podpory Města Klášterec nad Ohří, Ministerstva kultury ČR a Ústeckého kraje.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Zora Breczková, ředitelka ZUŠ Klášterec nad Ohří.

(lh,usteckenovinky.cz,foto ZUŠ Klášterec n.O.)