Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Rozpočet města Litoměřice už je „rozklikávací“

Rozpočet města Litoměřice už je „rozklikávací“

Zajímá vás, jaký příjem a výdej financí má město Litoměřice? Jakými částkami přispívá školám, nebo na ochranu životního prostředí? Odpovědi nejen na tyto otázky o hospodaření města nabízí včera spuštěný rozklikávací rozpočet. 

Milan Čigáš představuje rozpočet
21. února 2018 - 07:00

V Litoměřicích tak pokračuje trend zvyšování transparentnosti. Cílem služby je nabídnout lidem informace o způsobu hospodaření s veřejnými finančními prostředky.


„Nyní jsou v databázi dostupné obecné informace za roky 2015 až 2017. Rychle a přehledně se tu občan seznámí s rozpočtem města,“ vysvětluje Iveta Zalabáková, vedoucí ekonomického odboru městského úřadu.

V rámci zkvalitňování informačních služeb předcházelo rozklikávacímu rozpočtu několik změn.

Na hradě Hřídelík bylo vězení pro provinilé kněze

„Byly například zmodernizovány webové stránky města, kde přibyla sekce Potřebuji si vyřídit, Uzavírky ulic a rubrika pro podnikatele, spustili jsme nové mapy v systému geoportal, Mobilní rozhlas apod,“ popisuje tajemník městského úřadu Milan Čigáš postup, za který Litoměřice obsazují první místa v soutěžích hodnotících přístup města k občanům, jako je první místo Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, první místo za Přívětivý úřad Ústeckého kraje, druhé místo v soutěži Chytrá radnice či dokonce sedmé místo v celostátním výzkumu Index participace měřícím zapojení občanů do výkonu veřejné správy.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)