Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Rozpočet Litvínova pro příští rok schválí nové zastupitelstvo

Rozpočet Litvínova pro příští rok schválí nové zastupitelstvo

Zpracování návrhu rozpočtu města Litvínov pro příští rok obnáší několik měsíců příprav.

Ilustrační foto
31. července 2022 - 07:00

„V letošním roce je sestavování o to náročnější, protože na konci září do tohoto procesu zasáhnou volby. S veškerými materiály se tak musí v krátké době seznámit noví zastupitelé, aby mohl být rozpočet schválen do konce roku,“ podotýká starostka Kamila Bláhová.

Radní města Litvínova nyní vzali na vědomí harmonogram připomínkovacího a schvalovacího procesu. V srpnu odevzdají vedoucí odborů seznam plánovaných výdajů, návrhy na podání žádostí o dotace, sejde se pracovní skupina pro neinvestiční dotace. V září se projednají veškeré požadavky odborů úřadu a na konci měsíce obdrží vedení města první návrh rozpočtu. Během října projedná návrh koalice, o měsíc později budou o navrhovaných změnách diskutovat opět vedoucí odborů. Koncem měsíce se upraveným návrhem bude zabývat pracovní jednání zastupitelů a 30. listopadu bude návrh rozpočtu zveřejněn.

V prosinci nejprve projedná návrh Rada města Litvínova, následně finanční výbor a o schválení rozpočtu budou jednat zastupitelé 15. prosince. S ohledem na naplánované podzimní volby do zastupitelstev měst a obcí budou o rozpočtu hlasovat již noví zastupitelé.

Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková,  redaktorka, Měsíčník Radnice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)