Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Revitalizace Podmokel pokračuje v Bezručově ulici

Revitalizace Podmokel pokračuje v Bezručově ulici

Od 25.listopadu začne další část revitalizace děčínských Podmokel, a to ulice Bezručova od křižovatky ulice Prokopa Holého po křižovatku s ulicí Čsl.legií. Náklady na revitalizaci tohoto úseku činí cca 7,1 milionů korun.

Ilustrační foto
21. listopadu 2019 - 07:00

„Jedná se o kompletní rekonstrukci této ulice jak pro vozidla, tak pro pěší,“ říká náměstek primátora pro územní a investiční rozvoj Vladislav Raška s tím, že předpokládaná doba provádění stavebních prací je 150 dnů. Současně s revitalizací proběhne pokládka metropolitní sítě. „Během této doby bude provoz v Bezručově ulici omezen,“ dodává náměstek.


Místní obyvatelé i podnikatelé byli o revitalizaci informováni. Přístup k obchodům bude zajištěný. Staveniště si převezme zhotovitel, společnost Silnice a mosty Děčín a.s. v pondělí 25. listopadu. V současné době probíhá revitalizace Podmokel také na Husově náměstí a ulici Prokopa Holého. Práce tu byly obnoveny po několika měsících. Při realizaci stavby totiž došlo k několika neočekávaným překážkám, které vedly k pozastavení prací. Například při zpracování projektové dokumentace poskytl vlastník sítě podzemního plynárenského zařízení nepřesné údaje o trase vedení jeho zařízení. Na tuto skutečnost se přišlo při výkopových pracích pro osazení pěti stromů v dolní části ulice Prokopa Holého.Jediným řeším je přeložka zařízení, bylo ale nutné vypracovat projektovou dokumentaci a získat příslušné povolení. V souvislosti s revitalizací Podmokel podalo město Děčín trestní oznámení kvůli podezření, že stavba není realizována v souladu se schválenou projektovou dokumentací.

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Děčína)