Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Republikový šampionát v požárním sportu nadchl diváky

Republikový šampionát v požárním sportu nadchl diváky

Krajské město hostilo od pátku do neděle 48. ročník mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 66. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Ilustrační foto z akce
3. září 2019 - 07:00

Ústecký fotbalový stadion přivítal na své ploše 200 sportovců z řad profesionálních hasičů, 514 sportovců a sportovkyň z řad dobrovolných hasičů, 80 rozhodčích a desítky dalších účastníků a hostů. První soutěžní den byl zahájen výstupem na cvičnou věž a slavnostním ceremoniálem zahájení celého mistrovství.


Sportovnímu klání přihlížel ministr vnitra ČR Jan Hamáček. V sobotu čekal na soutěžící běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 x 100 metrů. A konečně v neděli byl šampionát zakončen požárním útokem. Profesionální i dobrovolní hasiči se v parném letním počasí při soutěžních disciplínách zapotili. Padlo i několik českých rekordů v jednotlivých disciplínách.

Jednou z disciplín byl výstup na cvičnou věž do čtvrtého patra

„Chtěl bych vám všem popřát, aby se vám dařilo i v tom horkém počasí, které tu panuje. Děkuji hasičům, i těm dobrovolným, za práci, kterou odvádíte. Za to si zasloužíte obdiv a podporu. V soutěži vám přeji hodně úspěchů, co nejméně zranění a ať si z našeho kraje odvezete krásné vzpomínky,“ uvedl v úvodním proslovu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)