Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce mostu ve Štětí začne v roce 2019

Rekonstrukce mostu ve Štětí začne v roce 2019

Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.

Ilustrační foto z akce
27. listopadu 2018 - 07:00

Na radnici ve Štětí byly v pondělí slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s.

„Investiční akce jsou tou nejlepší vizitkou každého hospodáře a obzvláště stavby dopravní jsou pro náš kraj velmi důležité. Na rekonstrukci tohoto významného mostu čekali občané Štětí několik let a já jsem rád, že jsme dnes společně podepsali smlouvu o dílo a v jarních měsících se bude moct začít. Tato rekonstrukce v hodnotě téměř 200 milionů korun zvýší nosnost mostu a zlepší bezpečnostní podmínky i pro pěší a cyklisty,“řekl při podpisu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Spolu s ním podepisovali starosta Štětí Tomáš Ryšánek, předseda představenstva Mondi Štětí a.s. Roman Senecký a předseda dozorčí rady Mikuláš Maník a zazhotovitelskou společnost Strabag a.s. prokuristé Renata Hamrská a Tomáš Hajič.


Strabag a.s. vyhrála ve výběrovém řízení na stavební práce s nabídkovou cenou 197 104 088 Kč, z toho podíl Ústeckého kraje činí 181 571 944 Kč, město Štětí uhradí 9 048 067 Kč a Mondi Štětí a.s. 6 484 077 Kč.

Účelem rekonstrukce mostu je zlepšení stavebně-technického stavu mostu, prodloužení jeho životnosti, zesílení nosné konstrukce tak, aby umožňovala přejezd těžkých vozidel společně s vlakovými soupravami na vlečce, a zlepšení podmínek pro převedení pěších a cyklistů po mostě.

Stavba zahrnuje rekonstrukci stávajícího mostu, rekonstrukci severního a jižního komunikačního napojení v předpolí Hněvice, rekonstrukci severního komunikačního napojení v předpolí Štětí, včetně doplnění chodníku a novostavbu jižního komunikačního napojení v předpolí Štětí (rampu a okružní křižovatku). Ty poslouží k odvedení automobilové dopravy jednoho jízdního pruhu stávající silnice III/26119 mimo obytnou zástavbu.


Stavba v celém rozsahu bude realizována do 64 týdnů od předání staveniště. K předání a převzetí staveniště vyzve Ústecký kraj zhotovitele nejpozději šest měsíců od podpisu smlouvy. Do dvou týdnů od výzvy musí dojít k samotnému zahájení prací. Nejzazší termín pro zahájení prací je tedy polovina června 2019 a ukončení v srpnu 2020. Výluka vlečky by měla trvat 7 měsíců.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Magdalena Fraňková, tisková mluvčí, Krajský úřad Ústeckého kraje.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Krajský úřad Ústeckého kraje)