Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Recidivista kradl v domech

Recidivista kradl v domech

Policisté obvinili hned ze čtyř trestných činů 45letého recidivistu, který je podezřelý, že začátkem října vnikl v Dubí do rodinného domu a to za pomoci klíčů, které ležely v pergole.

Ilustrační foto
17. října 2021 - 07:00

Uvnitř ukradl peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou, dva mobilní telefony, zlatý přívěsek a elektronickou cigaretu. Poškozené připravil o majetek za bezmála 35 tisíc korun, navíc chtěl odcizit i několik kabelek a horské kolo, byl ale vyrušen a z místa činu utekl.

O víkendu vnikl v Dubí na oplocený pozemek a následně nezamčenými dveřmi do rodinného domu, kde prohledal místnosti a odcizil několik hodinek, různé nože, dalekohled, batoh, fotoaparát, peněženku a další věci. Při krádeži ho přistihla mladistvá dcera majitelky, kterou lapka odstrkal do místnosti, kde ji měl zalehnout a zakrýt ústa rukou, aby nemohla křičet. Dívce se podařilo vysmeknout a utéct do kuchyně, kam přišla její matka, zloděj pak z domu i s ukradenými věcmi v hodnotě kolem čtyřiceti tisíc korun zmizel, naštěstí nikoho nezranil.Policisté během krátké doby zjistili jeho totožnost a v minulosti čtrnáctkrát trestaného muže zadrželi. Byl obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, omezování osobní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, vyšetřovatel zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného, kterému hrozí až tříleté vězení, do vazby.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Ústeckého kraje.

(rp,usteckeckenovinky.cz,foto:arch.)