Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Půlmaraton znamená pro Technické služby několik dní příprav

Půlmaraton znamená pro Technické služby několik dní příprav

Technické služby pomáhají s hladkým průběhem sobotního Chomutovského půlmaratonu. Přípravy začaly již v polovině týdne.

Ilustrační foto z akce
7. srpna 2017 - 07:00

Pracovníci nejprve na náměstí i do okolí tratě umístili dopravní značky upozorňující na konání běhu, na náměstí pak značku zákaz stání do vytyčených míst.


Foto z přípravy

“Některé práce byly časově náročnější, například prořezávky, takže jsme se do práce pustili s dostatečným předstihem. Samotným startem pro nás ale práce nekončí, v průběhu maratonu se budeme starat o funkčnost zařízení na náměstí i o úklid a po skončení akce opět uklidíme celou trať i náměstí,” upřesnil ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.


Foto z přípravy

“Na náměstí bylo zapotřebí přemístit některé lavičky, betonové koše a květinovou pyramidu, aby se uvolnil prostor pro doprovodné vozidlo i samotné běžce. Dále jsme tam přivezli dřevěné stánky, kontejnery a stoly. Zajistili jsme také dodávku elektřiny a vody do stánků,” řekl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.


Práce na přípravách se konaly i na trati samotné. Tu technické služby celou vyčistily, uklidily případné odpadky a prořezaly keře v místech, kde to bylo zapotřebí. Na občerstvovací místa přivezly kontejnery a zajistili i kropicí vozy pro ochlazení běžců.


Foto z přípravy

V průběhu akce samotné bude v pohotovosti elektrikář technických služeb pro případ problému s dodávkou elektřiny na náměstí a také odtahová služba. “Podle potřeby budeme stále svážet odpad a sbírat odpadky,” doplnil Šulta.

Po skončení závodu se inventář vrátí na své místo a technické služby opět uklidí jak náměstí, tak celou trať. Odstraní také dopravní značky.  

Pro Ústeckénovinky.cz Petra Lípová, asistentka ředitele, Technické služby města Chomutova.

(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)