Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

První farmářské trhy na tržnici v Litoměřicích zaujaly

První farmářské trhy na tržnici v Litoměřicích zaujaly

Nově zrekonstruovaná litoměřická tržnice nacházející se v historickém jádru města dnes skutečně ožila. Prvně se zde uskutečnily farmářské trhy, které sem byly přesunuty z Kostelního náměstí.

Ilustrační foto z akce
30. dubna 2019 - 07:00

„Jsem moc ráda, že se trhy konají. Potěšila mne příjemná atmosféra a velice milí a ochotní prodejci,“ zhodnotila příchozí Hana Ženklová. Od rána zde na návštěvníky čekal široký výběr sadby zeleniny, bylinek a květin, výborné uzenářské výrobky, kozí a kravské sýry v bio kvalitě, bylinné směsi paní Zdislavy, kvalitní český med, rybí speciality Diana fish, sušené ovoce a oříšky, kvalitní káva od Zobana, regionální řemeslné výrobky, obchůdek Bona Fide a mnoho dalších stánků.

Foto z trhů

„Přijel jsem na pozvání organizátora Libora Uhlíka. Tržnice se mi líbí a hezky se zde prodává,“ sdělil s úsměvem Karel Fiala, který ve svém stánku nabízel dřevěné výrobky. O dobrou náladu se postaral flašinetář.

Ačkoliv po prvním úspěšném dni jejich konání sklízel jejich organizátor Libor Uhlík samou pochvalu, objevují se i nespokojené hlasy lidí, kteří se vzhledem ke své pracovní době pátečních trhů účastnit nemohou. „Podle zkušeností stálých prodejců ale nejvíce kupujících přichází právě v pátek,“ konstatuje Libor Uhlík.


„Až další vývoj v návštěvnosti ukáže, zda litoměřické farmářské trhy získají dostatečnou kupní sílu vedoucí ke změně termínu,“ dodal místostarosta Litoměřic Lukas Wünsch.  

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)