Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

První adventní týden přinese vánoční atmosféru do Litoměřic

První adventní týden přinese vánoční atmosféru do Litoměřic

Vánoční atmosféra naplní letos Litoměřice hned v prvním adventním týdnu. V tomto čase se rozzáří vánoční výzdoba, 1. prosince pak město čeká slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Ilustrační foto
5. listopadu 2017 - 07:00

„Technické služby města začnou s instalací výzdoby během tohoto týdne. Rozsvěcet ji budeme jako obvykle na začátku adventu,“ potvrdil ředitel technických služeb Ivo Elman.


Strom od soukromého dárce z Litoměřic na náměstí doputuje již 27. listopadu. Na jeho ozdobení budou mít technické služby pouhé čtyři dny. Rozsvěcení s programem potěší děti s jejich rodinami letos hned se začátkem prosince. „Chtěli jsme se co nejvíce přiblížit prvnímu adventnímu víkendu, zároveň bylo naším zájmem oddělit rozsvěcení stromu od Mikuláše, kdy často rodiny s dětmi pospíchají domů za mikulášskou výslužkou,“ vysvětlila ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková.

Rozsvícení vánočního stromu

Pravá vánoční atmosféra vás uvítá na slavnostním rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí. Zažijete den plný pohádek, zpěvu, zábavy a soutěží o ceny. Potkáte zpívající anděly, koníky k projížďce i zvířátka k pomazlení. Nebude chybět ani občerstvení pro doladění pravé vánoční nálady.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovink.cz,foto město Litoměřice)