Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

Přírodovědci z UJEP spojují svou cestu s Botanickou zahradou Teplice

Přírodovědci z UJEP spojují svou cestu s Botanickou zahradou Teplice

Podpisem smlouvy začala spolu s novým rokem 2023 spolupráce dvou významných vědeckých institucí regionu Ústeckého kraje – Botanické zahrady Teplice a Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem.

Podpis smlouvy, Michal Varady (vlevo) a Petr Šíla
9. ledna 2023 - 07:00

Přírodovědecká fakulta UJEP  k tomuto kroku přistoupila na základě pozitivních zkušeností při součinnosti se Zoologickou zahradou v Ústí nad Labem.

Naším posláním je nejen vzdělávat studenty v oblasti přírodních věd a vytvářet jim špičkové zázemí pro studium, ale také rozvíjet výzkumné aktivity. Prostory naší fakulty poskytují studentům i akademikům nové moderní vybavení. Spolupráce s botanickou zahradou pak nabídne našim studentům další nové příležitosti a motivaci k vědecké práci. V neposlední řadě jim poskytne tolik potřebný kontakt s praxí. Botanická zahrada jistě ocení kvalifikovanou pomoc v osobách našich studentů a vědeckých pracovníků,“ vysvětluje děkan Přírodovědecké fakulty UJEP doc. RNDr. Michal Varady, Ph.D.

Základní formy spolupráce proto směřují do možnosti řešení společných výzkumných projektů, přípravy vzdělávacích akcí a kampaní, předávání a sdílení informací, a tím zvyšování kvalifikace pracovníků i studentů.

„Velice nás těší, že můžeme akademickým pracovníkům a studentům přírodovědecké fakulty poskytnout přístup k našim unikátním sbírkám, a ohromně se těšíme na plodnou spolupráci, společné projekty, vzájemný rozkvět a všechna dobrodružství, která naše společná cesta přinese. Věřím, že tato spolupráce nabídne celou řadu nových podnětů a obohacení, která přispějí k popularizaci a osvětě veřejnosti,
” uvádí k nové spolupráci ředitel Botanické zahrady Teplice Ing. Petr Šíla.Benefity pro obě instituce spočívají právě v podpoře a spolupráci při výzkumných aktivitách. Tuto skutečnost potvrzuje dosavadní spolupráce Přírodovědecké fakulty UJEP se Zoologickou zahradou Ústí nad Labem.

„Katedra biologie se v současnosti podílí na rozvoji některých projektů v zoo. Naši studenti zde absolvují praxe či brigády a především píší závěrečné práce zaměřené např. na etologický výzkum zvířat v lidské péči,“ upřesňuje zooložka Přírodovědecké fakulty UJEP Ing. Markéta Gloneková, Ph.D., která se významným způsobem podílí na rozvoji spolupráce fakulty s oběma dalšími institucemi.

Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí, UJEP.     

(rp,usteckenovinky.cz,foto:ujep)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
45%