Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Přípravné třídy se v Litvínově osvědčily, zájem stoupá

Přípravné třídy se v Litvínově osvědčily, zájem stoupá

Po zápisech žáků do 1.tříd litvínovských základních škol vyhodnotili ředitelé, kolik přípravných, tzv. nultých ročníků, by potřebovaly jednotlivé školy otevřít.

Ilustrační foto
8. května 2022 - 07:00

„Zápisy se konaly 6. a 7.dubna. Ředitelky škol zvážily počet podaných přihlášek a také počet žádostí o odklad povinné školní docházky. Odklad není podmínkou pro přijetí do přípravné třídy. Cílem je dorovnání vývoje a osvojení si základních dovedností nutných pro školní docházku a také snaha připravit děti na pravidelný režim výuky,“ podotýká místostarostka Erika Sedláčková.

Průkopníkem systému nultého ročníku je na Mostecku Základní a Mateřská škola Litvínov-Janov v ulici Přátelství. V této lokalitě je mnoho dětí, které nenavštěvovaly žádnou mateřskou školu a nástupem do nultého ročníku splní podmínku povinné předškolní docházky. Škola požádala o otevření dvou tříd přípravného ročníku. Stejný počet těchto tříd chce otevřít také Základní a Mateřská škola v Ruské ulici.O otevření tří tříd přípravného stupně požádala Základní škola speciální a Praktická škola Litvínov v Šafaříkově ulici. „V přípravném stupni se vzdělávají děti se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami nebo s autismem. Do výuky lze zařadit děti od školního roku, v němž dosáhnou 5 let. Nastoupit mohou i v průběhu školního roku a do přípravného stupně jsou zařazeny, dokud nenastoupí do 1. třídy. V každé skupině se schází čtyři až šest dětí,“ doplňuje místostarostka.

Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková - redaktorka.
(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)