Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Před svatým Mikulášem a Ježíškem chodí celníci

Před svatým Mikulášem a Ježíškem chodí celníci

S blížícími se vánočními svátky zaměřují celníci na padělky, zvláště na tržnicích. V Ústeckém kraji koncem listopadu kontrolovala hlídka celníků jednu provozovnu bez bližšího označení ve Hřensku.

Ilustrační foto
4. prosince 2019 - 07:00

Celníci zjistili, že se zde nabízí k prodeji textilní zboží, kterému se říká padělky. Celníci zabavili 28 kusů mikin, tepláků a bund značek Adidas a Nike za 43 tisíc korun. Zboží celníci převezli do svých skladů.

Obdobně dopadla kontrola provozovny „Konzum“ v Moldavě, kde celníci také zajistili padělky porušující některá práva duševního vlastnictví. Celníci zabavili 114 hracích karet "FORTNITE BATTLE ROYALE", 103 dětských hraček a stavebnic, 94 párů různé obuvi a 33 kusů WC osvěžovačů. To vše z pouhých téměř 120 tisíc korun.

Dále celníci v obchodě nalezli lihoviny, které majitel obchodu získal, kdo ví kde. Prodejce neprokázal řádné zdanění nebo jejich oprávněné nabytí za ceny bez daně. Milovníci alkoholu přišli o 61 lahví a v nich 59,90 litrů příjemného moku. Zboží skončilo ve skladu celního úřadu.

Podobně dopadli prodejci ve Vejprtech, kde skladovali prodejci textilní zboží, zapalovače a různé druhy přívěsků označených "AUDI", "BMW", "RED BULL", "HARLEY DAVIDSON", "FORTNITE", "Michael Kors" a "Tommy Hilfiger". Celníci zabavili 204 kusů zboží zhruba za 155 100 Kč. Celníci se domnívají, že jde o padělky. Také toto zboží bylo uskladněno ve skladu Celního úřadu pro Ústecký kraj.


Případy se budou zabývat kolegové z oddělení správního trestání, kteří rozhodnou o propadnutí zboží a též o nemalé výši uložené pokuty.  

(lh,ro,usteckenovinky.cz,foto CS)