Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Přechod pro chodce v ulici Na Kocandě v Litoměřicích byl dokončen

Přechod pro chodce v ulici Na Kocandě v Litoměřicích byl dokončen

Nový přechod pro chodce na křižovatce ulic Na Kocandě a Jiřího z Poděbrad, na hlavním tahu Litoměřicemi na Českou Lípu, byl zrekonstruován.

Přechod Na Kocandě
20. listopadu 2020 - 07:00

Cílem bylo zvýšení bezpečnosti chodců na frekventované silnici. Projekt zahrnoval i stavbu chodníků a autobusových zastávek.

Plánovaný termín dokončení, jímž byl konec září, nebyl dodržen. Průběh prací negativně ovlivnila epidemie, díky které se stavební firma potýkala s personálními problémy. Několikatýdenní zdržení ovlivnila i dodatečná úprava projektové dokumentace. Dokončená stavba již prošla kolaudací Krajského úřadu Ústeckého kraje.Realizace projektu si vyžádala 3,9 milionu korun.

„Z čehož 2,9 milionu korun pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, zbytek doplatilo město,“ sdělila Dana Svobodová, vedoucí oddělení veřejných zakázek a projektů na MěÚ Litoměřice.

V blízkosti nového přechodu pro chodce se však nadále pracuje.


„Konkrétně jde o rekonstrukci stávající kanalizace a vodovodního řadu probíhající v sousední ulici Na Vinici, kterou provádí Severočeská vodárenská společnost,“ vysvětlil Václav Blecha, investiční technik Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)