Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Prázdniny počet nehod v Ústeckém kraji nenavýšily

Prázdniny počet nehod v Ústeckém kraji nenavýšily

Ústecká krajská dopravní policie v červenci vyšetřovala nejméně 800 dopravních nehod.

Ilustrační foto
2. srpna 2022 - 07:00

Podle předběžná evidence je zřejmé, že v první prázdninový měsíc nedošlo k navýšení nehod v rámci jednoho měsíce nad průměr za 1. pololetí letošního roku. Ačkoliv prázdniny znamenají nárůst dopravy, a tudíž i nehod, letos na severu Čech k vyššímu počtu nehod nedošlo. Důvodem pravděpodobně bude vyšší cena pohonných hmot v důsledku inflace a protiruských sankcí. Na to doplácí řidiči, kteří zvažují, zda se vyplatí vyjet autem při vysokých cenách pohonných hmot. Od začátku roku do konce července policie eviduje přes 6 200 nehod.

Po stagnaci covidových let 2020 a 2021 pololetní statistika dopravních nehod letos v rámci Ústeckého kraje vykazuje nárůst případů. Pokud za pololetí 2020 dopravní policie vyšetřovala 4874 nehod, kvůli covidovým omezením šlo o pokles proti roku 2010 o 653 případů. Ale letos policie vyšetřovala již 5416 případů. Mezi červnem a červencem došlo k dalšímu nárůstu počtu případů dopravních nehod.

Během letošního roku po téměř dvouleté covidové stagnaci došlo k nárůstu osobní dopravy a tudíž všech ukazatelů dopravních nehod. Např. střety se zvěří dosáhly za první pololetí 2022 téměř jednoho tisíce případů – 989. Před dvěma roky v covidovém pololetí 2020 policie evidovala jenom 814 střetů se zvěří.

(rp,fr,usteckenovinky.cz,foto:arch.)