Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Prázdniny jsou příležitostí k rekonstrukci školních objektů

Prázdniny jsou příležitostí k rekonstrukci školních objektů

Venkovní multifunkční hřiště všech litoměřických základních škol zůstala o prázdninách v provozu. Pod dohledem správců využívá mládež v hojné míře sportoviště, z nichž některá procházejí částečnou obnovou.

Ilustrační foto
2. srpna 2017 - 07:00

Například běžecké a rozběhové dráhy pro skok daleký v základních školách Ladova a Masarykova mají nový povrch. Původní zhruba dvacet let staré povrchy již nevyhovovaly technickým a bezpečnostním požadavkům, proto s příchodem letních prázdnin došlo k jejich výměně. Práce zahrnovaly i vybagrování původního podloží, navezení podkladových vrstev, jejich zhutnění a pokládku asfaltu, na který byl nový povrch nalepen. Pracovníci Masarykovy školy kromě toho dokončují svépomocí nové hřiště na plážový volejbal.


Vedoucí odboru Andrea Křížová s místostarostou Václavem Červínem si prohlížejí nový povrch běžecké dráhy v Základní škole Ladova, v níž je místostarosta zároveň i ředitelem. Sportoviště je i o prázdninách dětem volně přístupné.

Stavební práce v období letních prázdnin však probíhají i v jiných školských zařízeních zřizovaných městem Litoměřice.


Ilustrační foto

„Rekonstruováno je sociální zařízení pavilonu tělocvičen v Havlíčkově základní škole. V mateřské škole Mašinka zase měníme okna a dveře. Objekt zateplujeme pouze částečně, neboť se nachází v režimu ochranného pásma městské památkové rezervace. Naopak kompletně bude zateplen Dům dětí a mládeže Rozmarýn, který je panelákového typu. V jeho případě dochází k výměně oken, dveří, zateplení střechy a obvodového pláště budovy,“ jmenovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Prázdninové investice města do školských zařízení se pohybují okolo 12 milionů korun.

Podle webu města Litoměřic

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)