Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Pozvánka na jedinečný festival tance do Klášterce nad Ohří

Pozvánka na jedinečný festival tance do Klášterce nad Ohří

Druhá polovina srpna bude již tradičně patřit tanečnímu festivalu současného tance SIRAEX 2017, který se přehoupl do druhé desítky svého konání. 

Ilustrační foto z akce
12. srpna 2017 - 07:00

„Vždy šlo o festival zaměřený na profesionální scénický tanec, průřez toho, kam se umělecká forma tance posouvá na dnešních jevištích. Součástí byly, a stále jsou, taneční workshopy pro poloprofesionální tanečníky a pedagogy. Festivalové večery se v průběhu několika let zkrátily z pěti na tři, přesto přinesou zajímavý pohled na dění ve světě uměleckého tance,“ uvádí ředitelka ZUŠ Zora Breczková.


Nový a dosti velký prostor otevřel festival pro dětského tanečníka s názvem DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA – LÉTO 2017. Cílem je ukázat divákovi, jak krásný, zajímavý, citlivý a velmi tvořivý dokáže být svět dětského scénického tance.

"Budeme rádi, když 19. srpna přijdete podpořit nejen klášterecké děti do krásného prostředí zámeckého parku od 15,30 hodin, ale také vybrané nejlepší dětské soubory z ČR. Také oni zde budou po celý týden pracovat s profesionálními lektorkami, které vyučují na konzervatoři, a kromě svých vlastních choreografií předvedou i výstupy z těchto dílen," vyzývají organizátoři.

Hlavním hostem bude bezesporu Baletní soubor Národního divadla Brno (19. 8.),  o zahraniční zastoupení se postará Martina Hajdyla Lacová, nominovaná na Cenu Thálie 2016, se Stanem Dobákem ze Slovenska.

Lanovka na Větruši je pro turisty magnetem

Organizátorem této ojedinělé letní taneční akce v Ústeckém kraji a v ČR je Základní umělecká škola Klášterec nad Ohří za podpory Města Klášterec nad Ohří, Ministerstva kultury ČR a Ústeckého kraje.

Pro Ústeckénovinky.cz Vlasta Fišrová, Městský úřad Klášterec nad Ohří.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Městský úřad Klášterec nad Ohří)