Svátek má: Miroslava

Regiony

Velikost textu:

Policisté dostali 42 nových vozidel

Policisté dostali 42 nových vozidel

Předání proběhlo na dálničním oddělení v Řehlovicíh. Celkem se jedná o 42 vozů v policejní verzi. Všechny jsou určeny pro přímý výkon služby.

Ilustrační foto
21. února 2020 - 07:00

V úterý slavnostně předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a ředitele Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Mgr. Jaromíra Kníže čtyři desítky nových služebních vozidel policistům Ústeckého kraje.

Ministr vnitra ve svém proslovu zmínil, že přes veškeré komplikace je rád, že se podařilo dokončit tendr na nová policejní vozidla, která se postupně zařazují do výkonu služby. Osobně pozdravil všechny policisty, poděkoval za jejich práci a nasazení a popřál, aby se jim s vozidly sloužilo dobře a aby se z každé služby vrátili v pořádku domů.

Hejtman Ústeckého kraje poděkoval policistům za jejich práci, která je podle něj náročnější než v jiných krajích. Popřál jim, aby nová vozidla dobře sloužila a pomohla jim při zajištění bezpečnosti v našem kraji.


Krajský policejní ředitel poděkoval vedení Ministerstva vnitra ČR a Policejního prezidia ČR, že se obměna vozového parku podařila. Dodal, že policisté nyní dostávají kvalitní techniku. Připojil se k poděkování policistům za jejich práci s přáním šťastných návratů ke svým blízkým.


Nová služební vozidla posílí výkon služby prvosledových hlídek a útvarů pořádkové policie v rámci celého Ústeckého kraje. Jedná se o Škodu Octavii III combi v barevném provedení Policie České republiky s pohonem 4x4 o výkonu 140 kW a objemu motoru 2.0 TSI s automatickou převodovkou. Všechny nové vozy mají odpovídající výbavu pro výkon služby daných složek. Patnáct automobilů, které jsou určeny pro prvosledové hlídky, jsou nově opatřeny policejním rámem a schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní, zastavovacím pásem a dalším vybavením pro výkon služby. Zbývajících dvacet sedm vozů bude sloužit policistům na obvodních odděleních v rámci kraje.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web policie)