Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Policie získala od Ústeckého kraje speciální panenky

Policie získala od Ústeckého kraje speciální panenky

Náměstek hejtmana Martin Klika a radní pro sociální oblast Miroslav Andrt předali plk. Martinu Charvátovi, vedoucímu odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje, speciální loutky.

Ilustrační foto
20. října 2019 - 07:00

Loutky poslouží jako demonstrační pomůcky při výsleších zvlášť zranitelných osob, tedy především dětí, jež se staly obětí či svědkem trestného činu. Pořízení těchto panenek bylo realizováno v rámci krajského projektu „Práce odborníků s dětskými oběťmi“. Projekt obdržel cenu Ministerstva vnitra.

Radní pro sociální oblast Miroslav Andrt, plk. Martin Charvát a 1. náměstek Martin Klika s panenkami pořízenými v rámci krajského projektu

„Projekt zahrnuje pořízení demonstračních pomůcek, panenek, které využívá výhradně policie k výslechům zvlášť zranitelných osob, zejména dětí. Dále se bude konat 10 vzdělávacích aktivit, například konference pro odborníky, kteří pracují s dětmi - obětmi či svědky trestné činnosti, akreditovaný seminář pro sociální pracovníky a několik seminářů v nemocnicích v Ústeckém kraji pro střední zdravotní personál, který může s těmito dětmi také přijít do kontaktu,“ popsal aktivity projektu 1. náměstek Klika.

Projekt Ústeckého kraje se umístil na 3. místě v rámci soutěže  „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2019“. Jedná se o cenu Ministerstva vnitra ČR a Republikového výboru pro prevenci kriminality. Tématem pro rok 2019 byla „Prevence kriminality páchaná dětmi a na dětech“.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)