Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Policejní mistrovství bude v Litoměřicích

Policejní mistrovství bude v Litoměřicích

Ve dnech 5. až 7.září 2018 se uskuteční Policejní mistrovství České republiky speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018.

Ilustrační foto
5. září 2018 - 07:00

Nad akcí převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáčem. Hostiteli této prestižní soutěže budou města Litoměřice a Terezín.

Základ tohoto mistrovství byl položen v roce 2014 v Ústeckém kraji. Od té doby proběhlo v Praze, Brně, Ostravě a v letošním roce bylo organizací soutěže pověřeno opět Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. V průběhu let nabyl tento závod na významu, což dokládá zájem zahraničních policejních sborů o účast na tomto výjimečném sportovním podniku.

O vítězství se utká celkem osm družstev. Spolu se čtyřmi českými policejními týmy budou soupeřit kolegové policisté ze Saska, Bavorka, Slovenska a Polska. Osmičlenná družstva musí zvládnout dálkový pochod a zároveň plnit úkoly shodné s činnostmi policistů zařazených ve speciálních pořádkových jednotkách.

Stanoviště některých disciplín jsou umístěna přímo v Litoměřicích a Terezíně. V  této souvislosti upozorňujeme občany na zvýšený pohyb policistů ve dnech 5. až 6. září 2018 kdy bude probíhat hlavní část soutěže. Výjimkou nebude ani setkání se zahraničními účastníky soutěže. I vy můžete být součástí závodu, přijďte podpořit jeho účastníky.


Samotný start závodu bude v 8:00 hodin na výstavišti Zahrada Čech a dále pak na stanoviště č. 1 workoutové hřiště na Střeleckém ostrově, stanoviště č. 2  vojenský brod přes řeku Labe v ulici Vodní cvičiště v Litoměřicích v době od 9:00 do 13:00 dne 6 září 2018, kde můžete vidět účastníky závodu při plnění vybraných disciplín. Ve stejný den můžete navštívit stanoviště ve městě Terezín Ravelin 18 (místo konání Josefínských slavností) v době od 10:00 do 14:00 hodin.

Součástí doprovodného programu je „Den s Policií České republiky“, který bude zpřístupněn veřejnosti v areálu výstaviště Zahrada Čech od 10:00 do 16:00 hodin dne 6. září 2018.

Pro Ústeckenovinky.cz mjr. Ing. Bc. Jana Slámová, KŘP Ústeckého kraje.

(lh,usteckenovinky.cz, foto Policie)