Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Podpořte svého favorita v hlasování o Cenu Památkového úřadu

Podpořte svého favorita v hlasování o Cenu Památkového úřadu

Za Ústecký kraj jsou nominováni: Stavební obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech u Úštěku, Výstavní projekty Plavba na páře a E. G. Doerell a jeho svět Muzea města Ústí nad Labem.

Interiér kostela v Konojedech
17.červenec 2017 - 07:00

Zatímco nominace na Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro za rok 2016 hodnotí odborníci a vybírají vítěze v jednotlivých kategoriích, vy máte možnost zvolit si svého favorita bez ohledu na to, v které kategorii soutěží, už teď!

Ve dvaceti čtyřech medailoncích naleznete textové i obrazové informace o tom, co se v loňském roce povedlo objevit, zachránit, obnovit nebo prezentovat veřejnosti a kdo se o to zasloužil. Hlasovací tlačítko naleznete pod stručnou charakteristikou každého nominovaného počinu, ale předtím, než na něj kliknete, doporučujeme pročíst si podrobnější texty. Hlasovat totiž můžete pouze jednou – a pouze pro jednoho z navržených! Po kliknutí na hlasovací tlačítko obdržíte e-mail a až po jeho potvrzení bude váš hlas započítán.

Roztančený srpen v Klášterci nad Ohří

Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro v úterý 3. října na zámku v Bučovicích, kde mu bude udělena cena veřejnosti Památky děkují v podobě křišťálové plakety.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. arch. Daniel Vágner, NPÚ územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem.

(lh,usteckenovinky.cz,foto NPÚ)