Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Počet úmrtí při nehodách na severu Čech byl v červnu vyšší než loni

Počet úmrtí při nehodách na severu Čech byl v červnu vyšší než loni

Podle předběžných statistik dopravní policie v Ústeckém kraji letos v červnu evidovala prudký nárůst počtu tragických úmrtí při nehodách.

Ilustrační foto
3. července 2020 - 07:00

V červnu 2020 policisté evidovali počet úmrtí o 200 % vyšší než loni za červen, 6 smrtelných nehod oproti 2 loni. V počtu těžkým a lehkých nehod je stav zhruba stejný jako loni. Během června policisté v kraji vyšetřovali méně než 900 případů, což je zhruba stejný počet případů jako loni.

Naproti tomu podle předběžných statistik dopravní policie v Libereckém kraji letos v červnu zaznamenala podobnou situaci jako loni v červnu. Letos v červnu zemřeli v kraji při nehodách 2 lidé, loni nikdo. Naopak v počtu nehod s těžkými zdravotními následky došlo k poklesu případů zhruba o polovinu. Počet lehkých zranění je zhruba stejný jako loni. Během června policisté v kraji vyšetřovali přes 400 případů, což je zhruba stejný počet nehod jako loni.


Pokud jde o jednotlivé okresy, např. během června vyšetřovala policie zhruba 850 dopravních nehod. Podle předběžných statistik dopravní policie v kraji letos v červnu evidovala nejvíce nehod vyšetřovaných policií v ústeckém a chomutovském okresu – více než 130 nehod. V ústeckém okresu nedošlo během nehod k žádnému tragickému úmrtí, ale v chomutovském okresu zemřeli při nehodách dva lidé. V červnu dálniční policie na ústeckém úseku dálnice D8 vyšetřovala jenom 19 nehod bez zdravotních následků.  

(lh,fr, usteckenovinky.cz,foto archiv)