Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Píštany dostaly darem Oranžové hřiště

Píštany dostaly darem Oranžové hřiště

Grant od Nadace ČEZ ve výši 950 tisíc korun pomohl malé obci na Litoměřicku k výstavbě volnočasového areálu pro děti i dospělé.

Oranžové hřiště v Píšťanech
9. října 2019 - 07:00

Nevelká obec Píšťany západně od Litoměřic, na břehu Žernoseckého jezera, otevřela své vysněné a očekáváné hřiště a sportoviště. Poslouží všem generacím, ode nejmenších dětí až po seniory, a také místní základní a mateřské škole.

 Oranžové hřiště

V obci dosud kvalitní plocha pro volný čas a sport chyběla. Investici ve výši 950 tisíc poskytla Píšťanům Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Oranžové hřiště.

„Společenský život se i v těch nejmenších obcích v posledních letech probouzí a lidé mají potřebu trávit čas společně nejen u posezením v hospodách, ale též při sportu. Těší mě, že jsme mohli Píšťanům pomoci s výstavbou dětského hřiště a sportoviště pro širokou veřejnost a zkvalitnit třeba i hodiny tělocviku pro místní školáky,“ konstatuje ředitelka nadace Michaela Ziková.

Dětské hřiště a sportoviště nabízí návštěvníkům řadu oblíbených atrakcí: workoutovou sestavu, kolotoč, lanovou pyramidu, posilovací sestavu, houpadla, mobilní fotbalové branky či pingpongový stůl.

Na dětském hřišti si jistě rádi odpočinou i malí cyklisté, kteří tudy budou projíždět po plánované cyklostezce Lovosice – Píšťany – Velké Žernoseky.

Nadace ČEZ vyhlašuje grantové řízení Oranžové hřiště každoročně už od roku 2003. Podporuje výstavbu dětských, sportovních, ale i dalších typů hřišť, která slouží veřejnost v různých koutech republiky. V současné době jich stojí už přes 500. V loňském roce bylo podpořeno 46 projektů v celkové částce 15 508 179 Kč.

Pro Ústeckenovinky.cz Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ)