Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Peruc slavila sklizeň úrody Dožínkami

Peruc slavila sklizeň úrody Dožínkami

Městys Peruc na Lounsku hostil jubilejní desátý ročník krajských Dožínek. Na velkolepou akci regionálního zemědělství, řemesel a tradičních výrobků od regionálních výrobců se přišly v sobotu 9. září podívat davy návštěvníků z celého kraje.

Dožínkový průvod
12. září 2017 - 07:00

Tato každoroční oslava sklizně úrody patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a i letos byla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Toho na slavnostním dožínkovém průvodu vesnicí zastoupil jeho první náměstek Martin Klika.

K vidění byla spousta zemědělské techniky.

 „Děkuji všem zemědělcům a občanům Peruci za přípravu této akce. O Ústeckém kraji se říká, že je regionem průmyslu, ale já tvrdím, že je krajem zemědělství, kterému se tu tak dobře daří a k našemu regionu neodmyslitelně patří,“ uvedl při zahájení Dožínek první náměstek Klika.

Jeho i další významné hosty, ať už za městys Peruc starostu Radomíra Bláhu nebo za kraj radní Jitku Sachetovou či předsedu výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Miroslava Andrta, dovezly do centra obce koňské povozy.    

Oslava sklizně úrody se povedla na výbornou.

Návštěvníci měli po celý den možnost zhlédnout výstavu chovných zvířat, zemědělské techniky i ochutnat výrobky regionálních zemědělců, ovocnářů, vinařů, zahradníků, potravinářů a všech dalších, kteří tak představili plody své celoroční práce.

Dožínkové veselí podtrhl kromě krásného počasí také kulturní program, ve kterém zazpívala návštěvníkům akce Leona Machálková, pobavil Milan Pitkin či k tanci zahrála country kapela Strakoši.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)