Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Papír a plast se v Chomutově budou svážet častěji

Papír a plast se v Chomutově budou svážet častěji

Technické služby budou od začátku příštího roku častěji svážet separovaný papír a plast, zároveň se zvýší počet míst svozu bioodpadu.

Ilustrační foto
6. prosince 2017 - 07:00

“Je stále více separovaného odpadu, proto zvyšujeme kapacitu svozů. Papír a plast budeme svážet dvakrát v týdnu, dosud to bylo jednou,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek s tím, že organizace obdržela od města vyšší příspěvek právě na svoz odpadu. Zvýší se i komfort pro obyvatele města, v některých místech se zkrátí docházková vzdálenost ke kontejnerům, protože jich bude více.
 

Kvůli těmto změnám bude upravený svoz komunálního odpadu v některých lokalitách. Místo úterý se budou malé popelnice v lokalitě Horní Ves svážet ve čtvrtek. Jedná se o oblast ohraničenou ulicemi Moravská, Bezručova, Jiráskova, Blatenská, Cihlářská, Václavská a  Svahová a k nim přilehlých ulic.

“K další úpravě přistoupíme v lokalitě Zátiší, kde budeme komunální odpad svážet ve středu, místo ve čtvrtek. Firemním zákazníkům budeme papír svážet v úterý, místo v pondělí,” upřesnil Miroslav Šulta. Od dubna, kdy začne svoz bioodpadu, se navýší počet svozových míst.

Pracovníci Technických služeb svážejí odpady

“Chceme  do svozu odpadu zapojit více rodinných nebo i panelových domů. V návaznosti tedy bude podle potřeby navýšen počet nádob,” řekl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta. Technické služby také začátkem roku pořídí další svozový vůz a přijmou nové zaměstnance.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, asistentka ředitele, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace

(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)