Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Pád horolezce v Bürshlických stěnách

Pád horolezce v Bürshlických stěnách

Páteční odpoledne znamenalo aktivaci záchranářů z Tisé. Na základě oznámení o těžkém pádu horolezce v Bürshlických stěnách byla také kontaktována posádka LZS Ústí nad Labem.

Ze zásahu
23. května 2023 - 07:00

Muž utrpěl závažná poranění v oblasti pánve a hrudníku v důsledku vytržení postupového jištění. Při neodvratném pádu nejprve dopadl na balvan a následně na zem. Záchranáři HS spolupracovali při ošetření pacienta a přípravě k jeho evakuaci z terénu s posádkou LZS Ústi nad Labem. Pacient byl převezen v podvěsu do prostoru, kde mohl být přeložen na palubu vrtulníku za účelem transportu do nemocnice v Ústí nad Labem.Neděle pak znamenala práci členů HS na opačném konci Krušných hor. Na německé straně v Bikewelt Schöneck došlo k neodstranitelné poruše lanové dráhy obsazené 46 lidmi především bikery. V souladu s evakuačním plánem pracovaly skupiny z řad německého Bergwachtu a hasičů na evakuaci uvízlých osob. 

Díky dlouholeté a dobře fungující spolupráci si však vyžádali také pomoc našich záchranářů sloužících na Bublavě. V přímé spolupráci s kolegy ze sousedního Mühleithenu jim přidělen úsek se 6-ti sedačkami obsazenými 9-ti osobami. Evakuace trvající cca 2 hodiny opět prokázala vysoce nastavenou míru profesionality všech složek, které se podílely na záchraně všech 46 osob," zhodnotil zásah náčelník oblasti M. Račko.

„Krušné hory jsou oblíbené pro rozmanitost aktivit, které v nich mohou turisté i sportovci provozovat. I z toho důvodu je vysoká míra speciálních dovedností našich členů naprosto nezbytná, “ dodal na adresu krušnohorských záchranářů jejich náčelník M.Račko

Ústeckénovinky.cz informoval Marek Fryš, tiskový mluvčí HSČR.

(rp,usteckenovinky.cz ,foto:hscr)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%