Svátek má: Vanda

Regiony

Velikost textu:

O adopci zvířat v děčínské zoo je zájem

O adopci zvířat v děčínské zoo je zájem

Celkem 215 zvířat z děčínské zoo se v loňském roce dočkalo svého adoptivního rodiče. Společně tak přispěli na chod zoologické zahrady částkou vyšší než šest set tisíc korun.

Ilustrační foto
16. ledna 2023 - 07:00

Nejčastěji adoptovaným zvířetem byl vlk eurasijský. Jeho chov podpořilo hned 10 lidí. Mezi oblíbence ale patřil například i rys ostrovid, kapybara vodní, papoušek vlnkovaný, medvěd kamčatský nebo psoun prériový.

Nejštědřejším dárcem se v roce 2022 stal spolek Běhámepolu.cz, který věnoval 40 tisíc korun na korálový útes v Expozici Rajské ostrovy. Možnost adoptovat si zvíře funguje v děčínské zoo již od roku 1991. „Máme tu paní, která touto formou podporuje naši zoo celých 31 let. Jde o Barbaru Niklas z Pirny, která sponzoruje chov čápa černého. Mezi dlouholeté příznivce řadíme například i Klub českých turistů z Krásné Lípy, Stap Vilémov, Petru a Václava Drozdovi, DeCe Computers nebo Miloslava a Miloslavu Bernardovi,“ vyjmenovala Ing. Dagmar Floriánová, která se v děčínské zoo o evidenci adopcí stará.Zájemci o adopci zvířete mají několik možností, jak se stát adoptivním rodičem. Odvíjí se od částky, kterou jsou ochotni věnovat. Minimální částka je 1000 korun, přispět ale mohou i libovolnou částkou dle svých možností nebo zaplatit přesnou částku, která je zkalkulovaná pro jednotlivá zvířata dle náročnosti jejich chovu. Veškeré informace o adopcích zvířat jsou přehledně zpracovány na webových stránkách zoo www.zoodecin.cz.        
     
Ústeckénovinky.cz informovala Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:Alena Houšková)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%