Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Novou hasičskou zbrojnici si přijel prohlédnout i hejtman

Novou hasičskou zbrojnici si přijel prohlédnout i hejtman

Zbrusu nová hasičská zbrojnice na místě té původní září v obci Světec na Teplicku. Poskytuje dostatečné zázemí potřebné technice, členům sboru i výjezdní jednotce a také, a to hlavně, místnímu hasičskému potěru.

Nová hasičská zbrojnice
17.březen 2017 - 07:00

Rekonstrukce zbrojnice stála celkem 3 364 851 Kč, přičemž různé dotace činily 2 591 831 Kč. Zbytek financí šel z rozpočtu obce. „Trochou do mlýna“ obci přispěla i Skupina ČEZ. Symbolického předání klíče Jaroslavu Štěpánovi, starostovi sboru dobrovolných hasičů, se přitom ve středu 15. března ujal sám hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.


Čestná uznání a děkovné listy za pomoc během povodních v postižených oblastech zaujaly i hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

„Je za námi daleká cesta, na jejímž konci je oficiální předání hotového díla našim dobrovolným hasičům. Započala již v roce 2012, kdy zastupitelstvo obce odsouhlasilo vypracování projektové dokumentace týkající se rekonstrukce hasičské zbrojnice ve Světci. Postupem doby pak byl odhlasován vypracovaný projekt a také jeho realizace v roce 2016. Z původní zbrojnice přitom zbyly jen obvodové zdi. Samozřejmě bez finanční podpory vnějších subjektů by se nám nezadařilo. Prostřednictvím HZS Ústeckého kraje jsme získali dotaci od ministerstva vnitra ve výši 1 391 831 a od Ústeckého kraje 500 000 korun. Finančně nám celkem 700 000 korunami přispěla i Skupina ČEZ prostřednictvím Elektrárny Ledvice a Severočeských dolů,“ kvitovala účinnou finanční pomoc všech starostka obce Barbora Bažantová.


Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček Rudolf Kozák, ředitel odboru Komunikace a strategie Severočeských dolů, a. s., Chomutov po právě skončené prohlídce zbrusu nové požární zbrojnice ve Světci.

Podle hejtmana Ústeckého kraje dobrovolní hasiči k životu na vesnici neodmyslitelně patří. Plní preventivní úlohu a poskytují pomoc tam, kde je zapotřebí, což se týká nejen likvidace požárů. Zároveň ovšem v obcích bývají mnohdy jedinou organizací, která zajišťuje kulturní a sportovní vyžití pro mládež i dospělé.

„Díky sborům dobrovolných hasičů obce vlastně žijí. Pořádají společenské zábavy, ale třeba i výlety za poznáním a také dokáží smysluplně zabavit mládež požárním sportem. Tady ve Světci se to očividně daří. Proto jsem rád, že jsme společně s dalšími mohli přispět na novou hasičskou zbrojnici, v jejíž klubovní místnosti se mohou scházet jak dospělí, tak i děti,“ řekl mimo jiné Oldřich Bubeníček s přáním co nejmenšího počtu ostrých výjezdů.

Univerzita v Ústí nad Labem ocení prof. Erazima Koháka

„Jednoduše řečeno, ať vám zbrojnice slouží více k té klubovní činnosti, než k nutné aktivaci výjezdní jednotky k nějakému zásahu. Ať se v ní vaše hasičská drobotina schází co nejvíce a vy dospělí, ať jim připravíte plno dobré zábavy. Je jedno, jestli to bude posezením nad hrami v klubovně nebo venkovní příprava na zápolení na některém z kolbišť požárního sportu,“ doplnil hejtmanova slova za oba zástupce Skupiny ČEZ Rudolf Kozák, ředitel odboru Komunikace a strategie Severočeských dolů, a. s., Chomutov.

Pro Ústeckénovinky.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ, Ota Schnepp)