Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Nové Komunitní centrum Dubí poskytne poradenství a podporu

Nové Komunitní centrum Dubí poskytne poradenství a podporu

Ve městě Dubí vzniklo díky prostředkům z Evropské unie Komunitní centrum Dubí. Investiční akce umožnila vybudovat veřejné dětské hřiště, které zde doposud chybělo.

Nové Komunitní centrum Dubí
21. dubna 2019 - 07:00

Samotná městská budova poskytne občanům tři sociální služby - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Magnet, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina a Terénní programy Květina. Občané města Dubí zde najdou také terénního pracovníka města a každé pondělí dopoledne jim bude k dispozici pracovník Dluhového poradenství, který jim poradí v situacích, týkající se finančních záležitostí nebo rodinného rozpočtu.

Slavnostního otevření se zúčastnila také vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje Petra Lafková.

Provozovatelem komunitního centra je nezisková organizace Květina, z. s., která ve městě Dubí poskytuje své služby již pátým rokem. Nabízí podporu rodinám s dětmi, seniorům, osobám bez přístřeší a dětem. Pro ty provozuje zmíněné nízkoprahové zařízení Klub Magnet. Ten dětem nabízí bezpečné prostředí pro trávení volného času, podporu s přípravou do školy, a také různé vzdělávací aktivity. Děti zde mají možnost probírat svá trápení s dospělými, kteří jim pomáhají úspěšně řešit různé životní situace. Snahou je také utvářet pozitivní vztah k okolí – děti se spolu s pracovníky zapojují do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. V rámci prevence spolupracuje Klub Magnet také s dubskou Městskou policií.V případě dospělých pracují terénní služby také s lidmi, kteří buď nemají žádné finanční prostředky, nebo se potýkají s velmi omezeným příjmem. Pracovníci terénních služeb mohou lidem v nouzi poskytnout nejen poradenské aktivity, ale také potravinovou a materiální pomoc. Potravinová pomoc je velmi pečlivě evidována a distribuována. Zprostředkovává se ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ústeckém kraji. Materiální pomoc představuje zejména poskytnutí ošacení a obuvi, hraček, knih, a dále vybavení do domácnosti jako jsou lůžkoviny, nádobí, dětské postýlky či kočárky. Tyto věci věnují nejen pracovníci a podporovatelé organizace, ale také samotní občané města Dubí.

Práce Komunitního centra Dubí představuje diskuzi o sociálních problémech daného místa, vzájemné sdílení zkušeností, propojování lidí, organizací a institucí ve městě.

Podle webu Ústeckeho kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)