Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Noc literatury opět také v univerzitním kampusu

Noc literatury opět také v univerzitním kampusu

Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se opět zapojí do již jedenáctého ročníku literárního happeningu – Noci literatury. Ta sériemi veřejných čtení přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu. 

Ilustrační foto z akce
8.květen 2017 - 07:00

Vědecká knihovna se do celostátní akce zapojuje již počtvrté.

„Jsme rádi součástí celorepublikového čtení a navíc se nám líbí oživovat Ústí nad Labem netradičními přitažlivými aktivitami,“ říká tajemnice knihovny Kateřina Koděrová.  


Foto z akce

Na dvou místech v Kampusu UJEP budou během jednoho večera číst známé osobnosti zajímavé ukázky evropské literatury. V minulých letech úryvky předčítali takové osobnosti jako např. známý český herec Jan Šťastný, ústecká boxerka Fabiana Bytyqi, druhý Muž roku 2014 Jan Pippinger nebo ústecký harmonikář Petr Lüftner.

Letos literární večer zahájí člen hudební skupiny Houpací koně a absolvent PF UJEP Jiří Imlauf.  Frontman ústecké rockové kapely bude předčítat od 18:00 h ve volném výběru Vědecké knihovny tří úryvky z německé, rakouské a španělské literatury.

Následně se účastníci akce přemístí do Univerzitní kaple UJEP, kde bude od 19:15 h předčítat herečka Činoherního studia Anna Fišerová. Anna má zkušenosti s přednesem nejen z divadelních prken, ale také z práce v rozhlase, v televizních seriálech (Černá sanitka, Dobrá čtvrť) i filmech (Gympl). V rámci Noci literatury přečte tři úryvky, a to z belgické, italské a britské literatury.

V polovině května začínají děčínské městské slavnosti

Noc literatury se uskuteční ve středu 10. května od 18:00–20:00 h na dvou zajímavých místech v Kampusu UJEP. Návštěvníci se mohou těšit na spojení zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace v podání známých ústeckých osobností.

Vstup na Noc literatury je volný.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Šiková, tisková mluvčí UJEP.

(lh,usteckenovinky.cz,foto UJEP)