Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Nízkoprahové centrum Květina v Teplicích pomůže lidem v nouzi

Nízkoprahové centrum Květina v Teplicích pomůže lidem v nouzi

Počátkem ledna otevřelo své dveře nízkoprahové centrum Květina, které sídlí v Teplicích v Denisově ulici.

Centrum Květina
24. ledna 2020 - 07:00

Centrum poskytuje služby všem lidem v nouzi, kterým nabízí například podmínky pro osobní hygienu i zajištění stravy, ale také možnosti řešení nepříznivé situace nebo jejího předcházení. Na rekonstrukci a vybavení centra přispěla Nadace ČEZ částkou 52.056 korun, prostřednictvím sportovně charitativního projektu EPP Pomáhej pohybem.

„Služba je určená osobám starším 18 let, které se ocitli těžké životní situaci, která je spojená s možnou či již faktickou ztrátou bydlení,“ vysvětluje vedoucí centra Barbora Vernerová.

Svou činnost centrum zaměřuje na osoby bez přístřeší a osoby žijící v sociálně vyloučených komunitách. Cílem služby je zmírnění dopadů na zdraví a kvalitu života lidí na ulici, motivace k životní změně klienta a usnadnění cesty k lepšímu soužití těchto osob s majoritou. Je dostupná časově i místně a je pro klienty centra zcela zdarma.


Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Pro Ústeckenovinky.cz Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ)