Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Nexen Tire Europe chystá na Trianglu zkušební provoz

Nexen Tire Europe chystá na Trianglu zkušební provoz

O aktuálním dění v továrně Nexen Tire Europe přijel osobně informovat hejtmana Oldřicha Bubeníčka a náměstka Jaroslava a Komínka prezident společnosti Eungyoung Lee.

Ilustrační foto z jednání
21. března 2019 - 07:00

Korejský výrobce pneumatik staví v průmyslové zóně Triangle v Žatci dle svých slov nejmodernější závod jednu z nejmodernějších továren na výrobu pneumatik nejen v České republice a Evropě, ale i ve světě. Prezident Lee hovořil s vedením kraje o posledních potřebných úředních krocích, které dělí Nexen Tire Europe od zkušebního provozu, ale také o stále trvajícím náboru zaměstnanců.

Na závěr projevil pan prezident zájem o výhled na město Ústí nad Labem a údolí řeky Labe.

„Pan prezident se nám svěřil s tím, že stejně jako ostatní zaměstnavatelé, je při nabírání zaměstnanců trápí nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Jsem velmi rád, že vedení společnosti zastává takový názor, že se nejprve bude dle svých slov všemi silami snažit najít pracovníky mezi místními, než bude uvažovat o náborech cizinců,“ uvedl po setkání hejtman Oldřich Bubeníček. Současně prezident Lee doplnil: „Naše regionální náborová kampaň, zaměřená především na operátory ve výrobě, je úspěšná, a proto můžeme potvrdit, že aktuálně zaměstnáváme přes 700 zaměstnanců. Skutečnost, že většina z našich lidí pochází z Ústeckého kraje, je jasným důkazem, že se naše nabídka potkala s očekáváním a potřebami místních lidí. Doufám, že nás ani v budoucnu nepotká problém najít dostatek kvalifikovaných zaměstnanců, vzhledem k současnému trhu práce.“

Při jejich společném jednání hovořili i o provozu hasičské stanice, která bude v nejbližších dnech otevřena v areálu zóny a která byla vybudována například i kvůli velkému rozsahu závodu tohoto korejského výrobce.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)